Les Essences היא תזמורת קאמרית בינלאומית, בייסודו של הסולן, המורה והמוסיקאי הקאמרי הטורקי-גרמני אונדר באלוגלו. חברי ההרכב הם מוסיקאים מובחרים, החברים בהרכבים בולטים ובתזמורות מובילות במחוז  נורדריין-ווסטפליה שבגרמניה. להרכב גישה ייחודית לביצוע מוסיקלי המשלבת ביקורתיות, העזה ומודעות למסורות הנגינה וההופעה לאורך ההיסטוריה. 

הרפרטואר של ההרכב הוא רחב ומגוון, מיצירות מתקופת הבארוק, דרך יצירות סימפוניות גדולות שעובדו במיוחד להרכב, ועד יצירות עכשוויות שנכתבו בשבילו. מוסיקאי ההרכב מופיעים ללא מנצח, וכך מגבירים ומחדדים את התקשורת בתוך האנסמבל ומאפשרים אינטראקציה בלתי אמצעית ייחודית בין הנגנים.

במושבה הקבוע באסן, התזמורת נתמכת על ידי משרד התרבות והמדע של נורדריין-ווסטפאליה, שהעניק לה מימון אנסמבל ל 3 שנים בין 2012-2024. האנסמבל מופיע ברחבי העולם ונותן הופעות אורח רבות באולמות הקונצרטים המובילים בגרמניה ובטורקיה. חברי הרביעייה:

Credit: Ulrike von Loeper

אונדר בלוגלו

הכנר הטורקי-גרמני אונדר בלוגלו ידוע בנגינתו האמנותית והסוחפת ובגישתו ההרפתקנית לבחירת רפרטואר. עם טכניקה שמשלבת וירטואוזיות ועידון מהפנט, אונדר מציג בהופעותיו עולם מוסיקלי חדשני. הוא כנר מגוון ורב-פעלים, המחפש בכל תפקידיו את תמצית המוסיקה: כסולן, כנגן קאמרי, כקונצרטמייסטר, כמנהל אמנותי וכמורה. הוא היה פעיל מוסיקלית ברחבי אירופה, ארה"ב, קנדה, סין, הודו, דרום קוריאה, פרו, ארגנטינה וברזיל.

אונדר נבחר לקונצרטמייסר של הפילהרמונית של דיסבורג והן של האופרה של הריין בדיסלדורף. משנת 2021 הוא מכהן כקונצרטמייסטר של הפילהרמונית של איסטנבול. אונדר משלב את אהבתו למוסיקה קאמרית בקריירה התזמורתית שלו על ידי ניצוח על תזמורות מעמדת הקונצרטמייסטר, כפי שעשה בתזמורת הקאמרית היילברון, בתזמורת הסימפונית בילקנט באנקרה ובאנסמבל בייסודו ובהובלתו "Les Essences".

כמנהל אמנותי, פיתח אונדר את סדרת הקונצרטים הלא שגרתית "פסטיבל קלאסיקות במחתרת" בתיאטרון קטקומבן באסן, והן שימש מנהל אמנותי שותף בפסטיבל "קלאסי קייפלר" בקפדוקיה.

אונדר הוא אוהד נלהב של מוסיקה עכשווית ועוסק גם באלתור. מאחר שאינו מתחשב במגבלות של קונבנציות וז'אנרים, ובהתאם לגישתו החדשנית לרפרטואר, השיק בתקופת הסגר של 2020 פרוייקט בשם "יומנים ללא קול", במסגרתו הזמין יצירות באורך דקה מ 24 מלחינים טורקים מרחבי העולם וביצע אותן בפלטפורמות התקשורת החברתית.

אונדר מלמד בקונסרבטוריון המלכותי של הולנד בהאג, והן באוניברסיטת פולקוואנג לאמנויות.    

Bianca Adamek

Credit: Ulrike von Loeper

ביאנקה אדמק

הכנרת ביאנקה אדמק הופיעה כסולנית על הבמות כבר מגיל 11. היא נולדה ב 1989 במורס שבגרמניה, וקיבלה את שיעור הכינור הראשון שלה בגיל 5. ב 2003 התחילה ללמוד עם פרופסור פטרו מונטנו באוניברסיטת רוסטוק למוסיקה ותיאטרון, וב 2008-10 למדה באוניברסיטת פולקוואנג לאמנויות באסן עם ניקולאי מינצ'ב. ב 2010-12 למדה עם פרופסור ריינר קוכל באוניברסיטה למוסיקה ולאמנויות הבמה בוינה. ב 2012 המשיכה ללימודים גבוהים באוניברסיטה לאמנויות בברלין עם פרופסור מארק גוטוני. לאחר שקיבלה תעודת תואר ראשון המשיכה ללימודי תואר שני באותו מוסד.

בילדותה, זכתה ביאנקה במספר פרסים במסגרת התחרות הגרמנית הלאומית "מוסיקאים צעירים". ב 2002 זכתה בפרס השני בתחרות מוסיקאים צעירים בטלין שבאסטוניה. ב 2003 עלתה לשלב הגמר בתחרות הכינור הבינלאומית ע"ש אנדראה פוסטצ'יני בפרמו באיטליה, זכתה בפרס הרביעי בתחרות הכינור הבינלאומית ע"ש קלוסטר שונטל, וקיבלה את פרס העידוד האירופאי לאמן צעיר מקרן פרו-אירופה.

היא הייתה חברה בתזמורת הצעירה של הפסטיבל היורו-קלאסי בסין, גרמניה והודו, והוזמנה לבנגלור מטעם תזמורת הנוער הלאומית של הודו. ב 2013-14 התמחתה באקדמית התזמורת של האופרה של ברלין, ומעונת 2014-15 היא מתמחה באקדמית התזמורת של הסימפונית של ברלין.   

Credit: Kristina Mangul

מיקלאי חרנוחה

מיקלאי חרנוחה הוא ויולן בולט בעל שם בינלאומי. נצר למשפחת מוסיקאים, ניקולאי למד עם אדוארד קוצ'ינסקי, לוסיה לסטובקה וגארת' לובה במינסק, מוסקבה ואסן. הוא זכה בפרסים בתחרויות בינלאומיות והופיע מספר פעמים כסולן עם תזמורות בבלארוס וברוסיה. מיקלאי החזיק במשרות נגן בתזמורת הקאמרית של בלארוס, בתזמורת האקדמית של התיאטרון המוסיקלי במוסקבה ובתזמורת הסימפונית האקדמית של הפילהרמונית של מוסקבה. בנוסף, היה הויולן הראשון בתזמורת הקאמרית של פולקוואנג.

כיום, מיקלאי מחזיק במשרת ויולן ראשון בתזמורת WDR Funkhausorchester, והוא חבר בהרכב הקאמרי Les Essences.      

Credit: Jean M. Laffitau

דייגו הרננדז סוארז

דייגו הרננדז סוארז נולד בבילבאו ב 1982 למשפחה של מוסיקאים. בגיל 5, קיבל את שיעור הצ'לו הראשון שלו מפרופסור מיחאי בסדובסקי, עמו הוא מתייעץ עד היום. ב 1995 התחיל ללמוד בקונסרבטוריון "חואן כריסוסטומו אריגה" בבילבאו בכיתתה של אליזה פסקו, והמשיך בקונסרבטוריון הגבוה למוסיקה "אל אסקוריאל" עם ג'וזף גל. הוא קיבל את מלגת קרן אלבניז וקרן AIE, שאפשרו לו להמשיך לבית הספר הגבוה למוסיקה "ריינה סופיה" שבמדריד, שם למד עם פרופסור נטליה שקובסקאיה. בבית הספר הוא קיבל את פרס רביעיית המיתרים לשנת הלימודים 2001-02. ב 2003 התקבל לבית הספר הגבוה למוסיקה סאר בגרמניה, שם עשה תואר ראשון בצ'לו, עם פרופסור גוסטב ריוויניוס, ותואר שני במוסיקה קאמרית, עם פרופסור טאטביק מוקטסיאן, אותו סיים בהצטיינות יתרה. בין השנים 2003 ל 2005 היה זוכה מלגת קרן קאישה.

דייגו הוא חבר מייסד ברביעיית הפסנתר "אה ארסיס", בה היה חבר למעלה מ 12 שנים. עם אנסמבל זה השלים דייגו לימודים מתקדמים במוסיקה קאמרית באוניברסיטת פולקוואנג שבאסן עם פרופסור אנדראס ריינר. הם זכו בתחרויות בינלאומיות רבות והופיעו בקונצרטים ברחבי העולם. הרביעיה ייסדה פסטיבל מוסיקה קאמרית בסטארה זאגורה שבבולגריה, יוזמה שבזכותה זכו בפרס הבולגרי הלאומי "הרוטרי".

דייגו הוא חבר בתזמורת "Der Klangverwaltung", תזמורת המופיעה על הבמות החשובות בעולם: בימת הפילהרמונית ברלין, מרכז האמנויות בסיאול, הקונצרטהאוס בוינה, סאלה סאו-פאולו, קרנגי הול בניו-יורק, הקונסרבטוריון ע"ש צ'ייקובסקי במוסקבה ועוד. בנוסף, הוא חבר באנסמבל "Les Essences", והוזמן על ידי הכנרת רבקה הארטמן להצטרף לתזמורת הקאמרית החדשה "תזמורת יופוניה מינכן" כצ'לו סולן. 

ליאור עוזיאל

ליאור עוזיאל הוא מורה לנבל בקונסרבטוריון כפר-סבא ומפיק ומנחה את סדרת הקונצרטים "הנבל במרכז" שמתקיימת בקונסרבטוריון הישראלי למוסיקה, תל-אביב, זו העונה השביעית.

 

יליד 1992, ליאור עוזיאל החל ללמוד פסנתר בגיל 6. בגיל 15 עבר ללמוד נבל אצל מריאנה שוורצברט, שהדריכה את לימודיו בתחילה בקונסרבטוריון הישראלי למוסיקה, תל-אביב ולאחר מכן גם באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים, שם סיים לימודי תואר שני. ליאור זכה בתחרות הנבל הישראלית הראשונה ב-2011, במלגות קרן התרבות אמריקה-ישראל, בפרס נשיא האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים ובתחרות למוסיקה קאמרית של האקדמיה ובנוסף שירת בצה"ל במעמד "מוסיקאי מצטיין".

 

ליאור השתתף בתחרויות נבל בינלאומיות ברוסיה, בריטניה והולנד, ובנוסף השתתף בכיתות אמן עם הנבלאים מריאל נורדמן, סקאילה קנגה, פלורנס סיטרוק, סוזנה קלינצ'רובה וסיון מגן. הופיע כסולן עם התזמורת הסימפונית חיפה, הוזמן לנגן מספר פעמים בפסטיבל הבינלאומי למוסיקה קאמרית בקוהמו, פילנד, שם ניגן רפרטואר סולו, קונצ'רטי, ומוסיקה קאמרית ושיתף פעלה עם מוזיקאים כמו קלאוס מקלה (Klaus Mäkelä), רביעיית דנאל (Quatuor Danel), סרגיי מאלוב (Sergey Malov) ועוד. ניגן עם תזמורות רבות בארץ ביניהן התזמורת הפילהרמונית הישראלית, הופיע בפסטיבלים שונים בארץ והקליט רבות לרדיו. לאחרונה שימש כמנהל המוזיקלי של תחרות ופסטיבל הנבל הישראליים שהתקיימו בחנוכה באולם צוקר בהיכל התרבות.