עונת 2023 תשפ"ג

מארגיט אנה זוס

מארגיט-אנה זוס היא נבלאית בעלת שם בינלאומי וקריירה מפוארת הן כסולנית, הן כנגנית תזמורת ונגנית קאמרית, והן כמורה. היא נולדה במינכן והחלה את לימודי הנבל בגיל 9 בקונסרבטוריון על שם ריכארד שטראוס. משם המשיכה לבית הספר הגבוה למוסיקה במינכן, ובגיל 20 עברה להמבורג, שם הוצעה לה עמדת הנבלאית הראשית בתזמורת הסמפונית NDR.

כעבור כמה שנים של הופעות תזמורת ורסיטלים סולניים עברה לפריז כדי ללמוד עם הנבלאי פייר ז'מה, שעבד בצעירותו עם ראוול ודביסי. ז'מה הנחיל למארגיט-אנה רעיונות מוזיקליים חדשים ומעניינים, והיא יישמה את משנתו בעוד ועוד פרוייקטים מגוונים שהתמזגו לכדי אורח חיים של מוזיקאית בכירה. בעודה בפריז הצטרפה מארגיט-אנה כנגנית אורחת לתזמורת הסימפונית של במברג תחת שרביטו של הורסט שטיין. עם שובה לגרמניה הצטרפה לפילהרמונית של ברלין, אז בניצוחו של הרברט פון-קאריאן, ונשארה חברת תזמורת לאורך יותר מעשור, תחת שרביטם של קלאודיו אבאדו וסיימון ראטל.

מרגיט-אנה זוס הופיעה כסולנית ברחבי העולם, לרבות בפסטיבל זלצבורג, פסטיבל ירושלים, וקונגרסי הנבל העולמי בשטראסבורג ובפראג. כנגנית קאמרית, הופיעה עם מיטב האמנים כגון עמנואל פאהוד וולפגנג שולץ, והיא חלק מאנסמבל וינה-ברלין, אנסמבל המקליט מוזיקה אימפרסיוניסטית שאחד מאלבומיו זכה בגראנד פרי דה דיסק. בנוסף, מופיעה מרגיט-אנה באופן קבוע עם בעלה, האבובן הנסיורג שלנברגר, והשניים הקליטו ביחד תחת הלייבל "קמפנלה מוזיקה" אלבום שנכלל ברשימת פרסי התקליט הגרמני לשנת 1999.

כמורה, מרגיט-אנה העבירה כיתות אמן רבות ומעשירות, בהן שמה דגש על שיטת אטימת הצליל הייחודית לה שמאפשרת נגינה צלולה ובהירה במיוחד. משנת 2015 היא מלמדת באוניברסיטת גראץ. 

הנסיורג שלנברגר

הנסיורג שלנברגר הוא מנצח ואבובן בינלאומי. הוא נולד במינכן וניגן מגיל צעיר מאוד, בהתחלה על חלילית ולאחר מכן על אבוב. כבר בגיל עשר זכה בתחרות לאומית למוזיקאים צעירים בגרמניה, שהובילה לתחרות נוספת, בינלאומית בארה"ב, גם בה קטף את המקום הראשון.

בלימודי המוסיקה הגבוהים החליט ללמוד בשני מסלולים במקביל – אבוב עם מנפרד קלמנט, וניצוח עם יאן קוטסייר. מיד עם סיום לימודיו קיבל משרת אבוב ראשון בתזמורת הרדיו של קלן. לאחר לימודים נוספים בקולג' דטמולד עם הלמוט וינשרמן באבוב ומרטין סטפני בניצוח התחיל לעבוד עם הפילהרמונית של ברלין, וכעבור 3 שנים קיבל שם משרת אבוב ראשון. כנגן תזמורת הופיע עם מיטב המנצחים – הרברט פון קאראיאן, קלאודיו אבדו, ריקרדו מוטי, זובין מהטה ועוד. בשנים אלה זכה בפרסים רבים ביניהם פרס התרבות הבווארית.

הנסיורג היה ועודו פעיל מאוד גם בתחום המוזיקה הקאמרית. הוא היה ממייסדי האנסמבל וינה-ברלין, והקים את אנסמבל היידן ברלין. בנוסף, ייסד את הלייבל "קמפנלה מוזיקה", תחתיו הוא מקליט אלבומים רבים, ביניהם של הדואו שלו יחד עם אשתו, מרגיט-אנה זוס, הנבלאית הבינלאומית.

כמנצח, עבד הנסיורג עם תזמורות מגוונות ברחבי העולם, ביניהן תזמורת מדריד, הסימפונית ירושלים ותזמורת ורדי במילאנו. הוא עבד כמנצח ראשי בתזמורת הפילהרמונית אוקאימה, וכיום הוא המנצח הראשי והמנהל האמנותי של סימפונית ברלין.